Opis projektu

Projekt „Aktywny, niezależny, szczęśliwy i zdrowy – Wspieranie inowrocławskich seniorów w zakresie aktywności fizycznej i promocji zdrowia” realizowany jest przez Spółdzielnię Socjalną „Twoje Smaki” w Inowrocławiu, w okresie od 1 kwietnia 2016 roku do 30 listopada 2016 roku, z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej w miesiącach: lipiec, sierpień i wrzesień.


Celem projektu jest:

  • zachęcenie do podejmowania działań w kierunku aktywności fizycznej i integracji 40 seniorów z Inowrocławia;
  • wzrost poziomu aktywności fizyczne 40 uczestników projektu;
  • kształtowanie świadomości, wiedzy i umiejętności 40 seniorów w zakresie zdrowego trybu życia i jego ochrony;
  • zachęcenie 40 seniorów do aktywności ruchowej, wspierającej działania w zakresie ochrony zdrowia;
  • nabycie przez 40 seniorów, zamieszkałych w Inowrocławiu, wiedzy w zakresie działań prozdrowotnych w obszarach kluczowych dla wieku i aktualnego stanu zdrowia.Przewidziane w projekcie działania:

  • Atletyka terenowa – zajęcia gimnastyczne w siłowni plenerowej znajdującej się w Parku Solankowym;
  • Nordic walking – marsz w Parku Solankowym;
  • Rajd rowerowy „Rowerem po Kujawach” – całodzienny rajd rowerowy, którego celem jest podziwianie walorów turystyczno – krajoznawczych Kujaw, wzajemne poznawanie, przeżywanie i rozmowy, a także poprawa kondycji fizycznej;
  • Gimnastyka ogólnorozwojowa i korekcyjna w wodzie;
  • Ćwiczenia aerobowe i taneczne.

 


Projekt współfinansowany jest ze środków Prezydenta Miasta Inowrocławia w ramach zadań w zakresie ochrony i promocji zdrowia oraz pomocy społecznej, w tym pomocy rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywania szans tych rodzin i osób w 2016 roku.

Restauracja "Twoje Smaki"

 

 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 +48 733 666 364
 ul. Dubienka 2, 88-100 Inowrocław
otwarte: pn-pt 9:00 - 17:00
 
Znajdź nas:

Informacja PFR

Beneficjent oświadcza, że zgodnie z § 14 ust. 1 lit. i) Regulaminu dopełnił obowiązku umieszczenia na swojej stronie internetowej lub na koncie w mediach społecznościowych, w miejscu widocznym dla osób odwiedzających, informacji o uzyskaniu Subwencji Finansowej wraz ze wskazaniem, że podmiotem udzielającym wsparcia był PFR oraz zobowiązuje się utrzymywać tę informację przez okres 12 miesięcy od dnia udzielenia Subwencji Finansowej (o ile Beneficjent posiada stronę internetową lub konto w mediach społecznościowych).

Zobacz gdzie się znajdujemy: